Історія нашого закладу

Дореволюційна 3-х класна школа в с. Попружна розміщувалася в невеликій хаті. Одна кімната була для учнів, де навчалося три класи. Друга кімната служила для вчителів. Дітей навчали читати, писати, рахувати і молитися богу. Навчатися могли більшість заможних селян. Хорошим учителем-народником був Бугай О.Л.

У роки революції школу закрили. Пізніше організовуються лікнепи по хатах. У хаті Родака Миколи навчав Шестопал А.А., в хаті Гейко Потапа – Піскун А.С.

В 1922 році прибувають в село вчителі Гуртовенко Микола Гаврилович та Гуртовенко Лідія Василівна. Школу відремонтували. В першому класі навчалося 105 учнів від 8 до 13 років. Завідував школою Гуртовенко Микола Гаврилович. Потім прибув вчитель Гейко Яків Трохимович. Для навчання виділяють куркульські хати – Загоруйко Аринея та Грузинського Івана. В цих хатах навчали дітей до сьомого класу.

Сучасна школа побудована в 1937 році на місці дерев’яної церкви (Покровська 1776 року). Школа будувалася при директорові Кулінському В.Я.. Із стін школи виходять здібні учні, які після закінчення вчительськіх курсів працюють в школі – Гуртовенко А.В., Гуртовенко У.С., Ткачук В.З. , Лавренюк І.Т. і Лавренюк І.І. пізніше в школу прибувають вчителі: Ладик О.С., Зінчук А.В., Піскун Л.Т., Гейко В.І., Харченко А.Т., Заболотня Г.І., Лавренюк Г.І.,Гуртовенко Є.С., Ткачук М.С., Ревуцька О.Т.

Після війни директором школи був Плахотнюк К.С. . Класи були переповнені, по 35-40 учнів. Директорами у свій час були: Троянська М.Ф., Шекера Т.Ф., Поліщук П.Л., Шекера С.І..

У 1960 році школа була реорганізована із семирічної у восьмирічну, а у 1989 році із восьмирічної у дев'ятирічну (неповно-середня).

У 1980 році учительський колектив Попружнянської неповно-середньої школи очолила Гейко Л.Р., яка працювала директором до 1 вересня 2014 р.

У 1999 році неповно-середня школа була реорганізована в загальноосвітню школу I-II ступенів.

В 2010 році школа (перша в районі) була реорганізована в навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І ступеня - дитячий садок». В школі працює три вчителі і вихователь дитячого садка, навчається 7 учнів і в садочку виховується 5 дітей.

Серед вчителів, які посвятили своє життя школі, навчанню і вихованню дітей, особливо слід відмітити Лавренюк Ганну Іванівну, Гуртовенко Єву Степанівну, Заболотню Ганну Іванівну, Лавренюк Івана Івановича, Шекеру Тетяну Филимонівну, Заболотню Лідію Петрівну.

Кiлькiсть переглядiв: 253

Коментарi